ЛИСТ ДО КИЇВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ

 До списку всіх новин
05.08.2016
Київському міському голові
          Кличку В.В.

 Шановний Віталію Володимировичу !

 

    ПАТ АКБ «АРКАДА» є Управителем Фонду фінансування будівництва «ПАТРІОТИКА» за програмою ТОВ «Будеволюція». Ситуація, що склалася навколо цього проекту, який є одним з найбільших проектів житлового будівництва в м.Києві, викликає наше занепокоєння і змушує звертатися до Вас.

Даним листом хочемо звернути Вашу увагу на наступне. Наразі ситуація із забезпеченням Дарницького району м. Києва об’єктами соціальної сфери є достатньо складною, наявні дитячі садочки та школи переповнені, нові об’єкти соціальної сфери забудовниками практично не будуються, тому що будівництво таких об’єктів не є привабливим з фінансової точки зору.

На даний час товариство з обмеженою відповідальністю ТОВ «Будеволюція» здійснює комплексну забудову  на земельних ділянках, розташованих між вул. Бориса Гмирі та вул. Колекторною у Дарницькому районі міста Києва. Разом з закладами соціальної сфери будується розгалужена мережа інженерних споруд, яка має бути передана в комунальну власність міста Києва. Інженерні мережі, що мають бути передані місту, значною мірою вже збудовані.

Даним проектом забудови передбачено будівництво не тільки житлових будинків, а й цілої низки соціальних об’єктів. Зокрема, передбачається забезпечити майбутніх мешканців даного житлового комплексу повноцінною соціальною інфраструктурою, а саме: передбачено будівництво трьох дитячих садочків на 120, 240 та 280 місць, а також трьох загальноосвітніх шкіл на 88 класів загалом. Станом на сьогодні, майже завершені опоряджувальні роботи в дитячому садочку на 120 місць та тривають будівельно-монтажні роботи дитячого садочку на 240 місць.

Відповідно до ст.40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (далі – Закон) – до пайової участі у розвитку інфраструктури міста не залучаються замовники  будівництва за умови спорудження на цій земельній ділянці об'єктів соціальної інфраструктури.

Згідно ст.30 Закону – у разі, якщо кошторисна вартість будівництва інженерних мереж та/або об'єктів інженерної інфраструктури перевищує розмір пайової участі замовника у розвитку інфраструктури населеного пункту, орган місцевого самоврядування приймає рішення про відшкодування замовнику різниці між здійсненими витратами та розміром пайової участі замовника у розвитку інфраструктури населеного пункту.

Згідно з Порядком визначення розмірів пайової участі забудовників у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Києва, затвердженим рішенням Київської міської ради № 573/5385 від 30.12.2010, при передачі до комунальної власності територіальної громади м. Києва об’єктів соціальної сфери та зовнішніх інженерних мереж, пайова участь зменшується на суму балансової вартості переданих об’єктів.

Відповідно до попередніх розрахунків, до комунальної власності територіальної громади міста Києва буде передано об’єкти соціальної сфери та інженерні мережі і споруди на суму, яка більше ніж в три рази перевищує розмір пайової участі у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Києва, яку зобов’язаний сплатити Забудовник.

Таким чином, з огляду на будівництво об’єктів соціальної сфери та інженерних мереж,  у Забудовника та Землекористувача фактично не тільки відсутній обов’язок щодо сплати пайової участі, але останні ще й отримають право на відшкодування вартості переданих інженерних мереж.

Водночас, станом на сьогодні, Забудовник не має можливості ввести вже збудовані житлові будинки в експлуатацію, у зв’язку з тим, що місцеві органи вимагають сплати пайової участі до вводу в експлуатацію таких будинків.

Слід зазначити, що будувати в таких об’ємах об’єкти соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, а також одночасно ще й сплачувати в повному обсязі пайову участь у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста за рахунок залучених від інвесторів коштів неможливо з фінансової точки зору, оскільки це призводить до «подвійної оплати»  за розвиток інфраструктури міста (будувати соцсферу і додатково ще сплачувати за неї).

Необхідно звернути увагу, що забудовник будує соціальну та інженерну інфраструктуру паралельно з будівництвом житлових будинків, а тому дії місцевої влади  стосовно вимоги сплати пайової участі до введення в експлуатацію будинків призводить до неможливості вчасної здачі вже побудованих будинків в експлуатацію, що в свою чергу призведе до обурення інвесторів  та створить соціальну напругу навколо будівництва. 

Також слід зазначити, що зарахування побудованої інфраструктури в рахунок сплати пайової участі відбувається не на паритетних основах, оскільки забудовник повинен вже зараз витратити реальні кошти на будівництво об’єктів соціальної сфери та інженерних мереж, в обмін на зарахування переплати по пайовій участі в невизначеному майбутньому без врахування інфляції, знецінення коштів, тощо. Такі підходи до роботи сумлінних забудовників ставлять під сумнів прагнення місцевої влади підтримувати одну з небагатьох галузей, що намагається не тільки вижити в умовах війни і кризи, але й дає можливість громадянам покращити їхнє життя і дбає про майбутнє наших дітей.

Окрім того, немає ніяких гарантій, що місцева влада взагалі коли-небудь поверне свій борг по переплаті пайової участі. Ситуація ускладнюється тим, що борги Київської міської влади по переплаті пайової участі неможливо використовувати для оплати поставок будівельних матеріалів та оплати за виконання будівельно-монтажних робіт.  А тому, в разі незміни позиції органів місцевої влади щодо сплати пайової участі ми змушені будемо сплатити пайову участь за розвиток інфраструктури міста, проте припинити спорудження об’єктів соціальної сфери, які, в свою чергу, сподіваємося, будуть побудовані/добудовані містом за рахунок перерахованих коштів забудовником в рахунок сплати такої пайової участі.

   Шановний Віталію Володимировичу,  враховуючи вищевикладене, звертаємося до Вас з проханням розглянути наше звернення та підтримати наше прагнення виконати вимоги Закону  щодо незалучення до сплати пайової участі забудовника у разі будівництва останнім об'єктів соціальної інфраструктури.

 

                             Голова Правління ПАТ АКБ «АРКАДА»                                                            Паливода К.В.