ДО УВАГИ ДОВІРИТЕЛІВ Ж/Б «ОЛЕКСАНДРІЙСЬКИЙ» (№10)

 До списку всіх новин
10.03.2017
Шановні Довірителі житлового будинку «ОЛЕКСАНДРІЙСЬКИЙ» (№10) житлового масиву «ПАТРІОТИКА»!

Останнім часом Довірителями активно обговорюється можливість укладання двохсторонніх та прямих договорів щодо надання житлово-комунальних послуг. Також приймаючи до уваги, що на даний час основним питанням як Управителя ФФБ, так і Забудовника ж/м «ПАТРІОТИКА» - ТОВ «Будеволюція» є надання  Довірителям даного будинку можливості в найкоротший термін заселитись у свої оселі та забезпечити належне постачання всіх житлово-комунальних послуг, які необхідні для комфортного проживання, вважаємо за доцільне повідомити наступне.

Існують два основних варіанти вирішення даного питання.

Перший варіант полягає в наступному. Довірителям пропонується укладання трьохсторонніх договорів між Довірителями, Банком та ЖЕКом (визначеним Забудовником) про відшкодування витрат за надання житлово-комунальних послуг, а також послуг з утримання будинку та прибудинкової території. На підставі укладених трьохсторонніх договорів Довірителі будуть забезпечені повноцінним наданням всіх необхідних житлово-комунальних послуг, проте за умови укладання таких договорів з понад 50% Довірителів, а останні в свою чергу отримують можливість заселення у забезпечені житлово-комунальними послугами оселі до оформлення ними права власності на квартири.

В той же час можливими є й інший варіант, за яким Довірителі мають змогу самостійно визначити форми утримання та обслуговування будинку (в тому числі шляхом створення ОСББ) та в подальшому забезпечити його утримання та самостійне укладання договорів з виробниками та виконавцями житлово-комунальних послуг.

Однак, в даному випадку будинок буде переданий під заселення та відповідно забезпечений житлово-комунальними послугами лише після реєстрації права власності інвесторів на квартири. Після здійснення такої реєстрації власники матимуть можливість провести відповідні збори власників квартир будинку, створити ОСББ та прийняти на баланс від Забудовника до новоствореного ОСББ власне сам будинок. Слід зазначити, що з моменту передачі Забудовником будинку на баланс ОСББ охорона будинку буде знята, оскільки відповідальність за здійснення охорони будинку переходить від Забудовника до ОСББ.

Отже, зазначений варіант потребуватиме створення та реєстрації ОСББ, як юридичної особи. При цьому, проведення установчих зборів стане можливим лише після того, як право власності на об’єкти нерухомості буде зареєстроване в установленому законом порядку більш як на 50% площ квартир і нежитлових приміщень у будинку. Потребуватиме часу і процедура державної реєстрації статуту та органів управління ОСББ, відкриття рахунків тощо. 

На підставі прийнятих ОСББ рішень щодо визначення форм утримання та обслуговування будинку, ОСББ або визначена ним організація зможе розпочати процедуру узгодження договорів з ПАТ «Київенерго» та ПАТ АК «Київводоканал» на підключення житлового будинку до електро-водо-теплопостачання  по постійній схемі, однак з огляду на відсутність чіткого нормативного регулювання порядку забезпечення комунальними послугами новозбудованих будинків такими підприємствами-монополістами, існує ризик значного затягування процесу укладення договорів та забезпечення будинку необхідними для проживання житлово-комунальними послугами.

Враховуючи вище викладене, останній варіант потребуватиме значних часових та ресурсних затрат інвесторів, однак Забудовник та Банк, в свою чергу, готові всіляко сприяти вирішенню даного питання.

 

З повагою,

Прес-служба
ПАТ АКБ «АРКАДА»