Шановні інвестори та клієнти банку «АРКАДА»!

 До списку всіх новин
27.07.2018

Шановні інвестори та клієнти банку «АРКАДА»!

На повідомлення банку «АРКАДА» щодо розповсюдження недостовірної інформації стосовно будівництва мікрорайону «ПАТРІОТИКА НА ОЗЕРАХ», розміщене на сайті банку 24.07.2018, у мережі Facebоок зацікавленими особами була розміщена додаткова інформація у формі відповіді, яка не відповідає дійсності і є маніпулюванням.

1. В інформації від зацікавлених осіб: ставиться під сумнів законність договору оренди, зазначається про закінчення строку його дії та заявляється про перебування орендаря в процедурі банкрутства.

Як насправді:

 • договір оренди є дійсним, будь-які рішення щодо його чинності або недійсності відсутні;
 • орендар земельної ділянки перебуває в процесі відновлення платоспроможності, на даний час комітетом кредиторів прийнято рішення про відкриття процедури санації, тобто відновлення звичайної діяльності орендаря; таким чином, питання щодо припинення діяльності орендаря земельної ділянки або визнання його банкрутом не розглядається взагалі - поширення заінтересованими особами інформації про це є маніпуляцією;
 • строк оренди земельних ділянок не закінчується у вказаний в повідомленні заінтересованих осіб термін і є достатнім для виконання забудовником перед інвесторами своїх зобов'язань;
 • подані окремими депутатами проекти рішень щодо дострокового припинення договору оренди не містять достатніх підстав для розірвання договору оренди, не підтримані необхідними постійними комісіями Київради, тому їх подання не створює для забудовника жодних юридичних наслідків.

2. В інформації від зацікавлених осіб: зазначається, що орендовані забудовником земельні ділянки входитимуть в другу чергу будівництва ландшафтного заказника «Екопарк Осокорки», а тому також є територію майбутнього Екопарку.

Як насправді:

 • не існує черг будівництва об'єкту будівництва «Екопарк Осокорки», оскільки не існує самого об'єкту будівництва «Екопарк Осокорки»;
 • не існує проектної документації об'єкту «Екопарк Осокорки», яка б могла передбачати черги будівництва;
 • існує Петиція, на виконання якої затверджено План заходів щодо її реалізації;
 • вказаний План заходів передбачає розміщення ландшафтного заказника «Екопарк Осокорки» на вільній земельній ділянці, яка знаходиться поруч з земельними ділянками, переданими для створення мікрорайону «ПАТРІОТИКА НА ОЗЕРАХ» (як зображено на Схемі);
 • Планом заходів Управлінню екології доручено підготувати проект рішення «Про оголошення ландшафтного заказника місцевого значення «Екопарк Осокорки» саме на позначеній на Схемі ділянці і лише на ній;
 • тобто, виконання Плану заходів, направлених на реалізацію Петиції, жодним чином не суперечить створенню мікрорайону «ПАТРІОТИКА НА ОЗЕРАХ».

Інші твердження зацікавлених осіб щодо території Екопарку є припущеннями і маніпуляціями, які не підтверджуються документами.

3. В інформації від зацікавлених осіб зазначається: дозвіл на будівництво є незаконним, оскільки оскаржується Громадською організацією «Екопарк Осокорки».

Як насправді:

 • ГО «Екопарк Осокорки» дійсно подало з цього питання позов до суду, на наше переконання позов не містить належного обґрунтування, викладені в ньому аргументи не підтверджуються належними доказами;
 • ГО «Екопарк Осокорки» разом з позовом також подала до суду заяву про зупинення дії дозволу на будівництво, в задоволенні якої суд відмовив, оскільки заява ГО «Екопарк Осокорки» про зупинення дії дозволу не містила належних обґрунтувань доводів заявлених вимог; переконані, що така ж доля очікує й позов зацікавлених осіб;
 • на даний час дозвіл на будівництво є чинним, його оскарження ГО «Екопарк Осокорки» не доводить його незаконність і свідчить лише про те, що заінтересовані особи використали своє конституційне право на подання позову до суду (так само ГО «Екопарк Осокорки» можуть подати аналогічним чином позов до будь-якої іншої організації з будь-якого іншого питання, що не свідчитиме про незаконність діяльності інших організацій).

4. В інформації від зацікавлених осіб зазначається: при спорудженні мікрорайону «ПАТРІОТИКА НА ОЗЕРАХ» забудовник всупереч вимогам законодавства не одержано висновку про оцінку впливу на довкілля.

Як насправді: зазначена інформація є маніпуляцією.

Закон України «Про оцінку впливу на довкілля» передбачає необхідність одержання вказаного висновку у випадку будівництва житлових кварталів, якщо не передбачено їх підключення до централізованого водопостачання та/або водовідведення (див. підпункт 10 частини З ст. З вказаного закону). Проект будівництва житлового мікрорайону «ПАТРІОТИКА НА ОЗЕРАХ» передбачає підключення будинків до централізованого водопостачання то водовідведення, тому одержання забудовником висновку про оцінку впливу на довкілля законом не вимагається.

Також зацікавлені особи вводять інвесторів в оману розповсюдженням наступної інформації: забудовник всупереч вимогам законодавства не одержав висновку про оцінку впливу на довкілля у зв'язку з намивом територій на землях водного фонду.

Як насправді: роботи з намиву території забудовником не провадяться, у зв'язку з цим у забудовника відсутня необхідність в одержанні висновку про оцінку впливу вказаних робіт на довкілля.

Просимо не звертати уваги на маніпуляції фактами та недостовірну інформацію.
Банк «АРКАДА» й надалі інформуватиме клієнтів про дійсний стан справ, пов'язаних зі створенням житлового мікрорайону «ПАТРІОТИКА НА ОЗЕРАХ», будівництво якого вже розпочато!