ВПЕРШЕ В УКРАЇНІ: ОДІН І БЛОКЧЕЙН

 До списку всіх новин
16.10.2019
ВПЕРШЕ В УКРАЇНІ: ОДІН І БЛОКЧЕЙН

Банк «АРКАДА» та Industrial
 Innovation Group запускають перший в Україні блокчейн даних і вимірну одиницю «ОдІн» як основу мобільної платформи «Електронна Україна».

Україна має усі шанси стати лідером інновацій в IT-сфері. Ще одним кроком, який наблизив нашу державу до амбітної мети, стала презентація першого в Україні блокчейну даних з набору процедур «знай свого клієнта» (KYC), яка відбулася 16 жовтня у Києві.
 
Під час заходу лідер інвестиційних проектів в Україні банк «АРКАДА» та світовий лідер, міжнародний системний інтегратор у сфері масштабованих ідентифікаційних рішень INDUSTRIAL INNOVATION GROUP підписали Меморандум про створення фінансово-промислового альянсу з метою запуску першого регіонального продукту – платформи для обміну даними KYC («знай свого клієнта»). На основі блокчейну буде розроблено глобальну мобільну платформу «Електронна Україна».

За словами акціонера та генерального директора INDUSTRIAL INNOVATION GROUP Тарьяма Матара Тарьяма з ОАЕ, «наша група компаній детально аналізувала роботу багатьох фінансових інститутів і ми з великою гордістю оголошуємо про стратегічне партнерство та створення фінансово-промислово альянсу з банком «АРКАДА», який протягом 26 років уже довів, що вміє проектувати, а головне - виконувати масштабні інвестиційні проекти в Україні. INDUSTRIAL INNOVATION GROUP приймає рішення в рамках цього Альянсу збільшити рівень інвестицій в Україні до 2 мільярдів євро. Оскільки платформа блокчейн створить необхідні умови для інвесторів, які зможуть інвестувати в Україну».
 
Перш за все створена платформа підвищить рівень комфорту для клієнтів у банківському секторі. Це стосується швидкості банківських операцій, захисту інформації та мінімізації проміжних кроків. Ініціатива сприяє більш швидкій і безпечній ідентифікації клієнта та обміну супутньою документацією завдяки впровадженню таких прогресивних технологій як  блокчейн.

Платформа слугуватиме базою для створення Єдиного демографічного реєстру фізичних осіб України та стане кроком уперед у реалізації проекту «Електронна Україна» .

Представники програми також наголосили на об'єднанні можливостей KYC серед банків-учасників, державних структур, фінансових установ та інших ліцензованих учасників платформи.
Альянс уже сьогодні готовий надати уряду України Стратегічну Концепцію Програми «Електронна Україна», забезпечити випуск електронних ідентифікаційних карт для громадян та радикально розширити сфери застосування технології блокчейн. На цій же основі Альянс розробляє моделі інвестиційних платформ для українського ринку, зокрема, для приватного сектора.

Ініціатива Альянсу повністю відповідає Указу Президента України №647/2019 «Про деякі заходи із забезпечення надання якісних публічних послуг» і пропонує конкретні шляхи впровадження електронних державних послуг.

Президент  банку «АРКАДА», Доктор економічних наук, професор Костянтин Паливода, наголосив: «Банк «АРКАДА» одним із перших в Україні запропонував і успішно реалізовував програму інвестування будівництва житла для населення, враховуючи довгострокове (до 30 років) іпотечне кредитування на основі розрахункової одиниці «ОдІн». Введення в ринковий обіг «ОдІнів» буде відбуватися за допомогою карт та носіїв, що містять електронно-цифровий підпис».
Що таке «ОдІн»? Це індексована умовна розрахункова одиниця, яку уповноважений банк визначає з урахуванням індексу інфляції, індексу цін виробників промислової продукції, будівельно-монтажних робіт та інших факторів. Система дозволяє мінімізувати інвестиційні ризики для клієнта та забезпечити стабільність фінансових відносин між усіма учасниками Альянсу.

Як зазначив Андрій Первушин, генеральний директор VTI, що входить до складу компанії INDUSTRIAL INNOVATION GROUP: «багаторічний міжнародний досвід «VTI» у створенні державних реєстрів, систем електронних ідентифікаційних документів, державних електронних послуг дозволить Альянсу створити надійну платформу для роботи з даними KYC. Ми пропонуємо ринку електронні інструменти ідентифікації, верифікації та роботи з клієнтом, а громадянам  це  кардинально спростить бюрократичні процедури».

«Компанія «Поллі-Сервіс» володіє повним спектром власних технологій, ноу-хау, патентів для виробництва пластикових карток будь-яких форматів, видів, всіх міжнародних і національних платіжних систем: Visa, Master Card, Pay, «Простір» та інших, що підтверджено випуском 220 мільйонів карт і, відповідно, готова в найкоротші терміни виробити електронні карти мультидодатків «ОдІн», - прокоментував новацію Ігор Попович, Президент «Поллі-Сервіс» компанії INDUSTRIAL INNOVATION GROUP.
Його думку підтримала Наталія Кочубей, Голова Ради Директорів компанії «Поллі-Сервіс», зауваживши, що це єдина компанія в світі, яка володіє комплексною системою персоналізаційного бюро як ідентифікаційних документів, так і карт фінансових додатків.