Девелопери – як епіцентр пропозицій для різнопланового інвестування

 До списку всіх новин
15.11.2019
Девелопери – як епіцентр пропозицій  для  різнопланового інвестування

Вкладати кошти в житлову нерухомість  - класичний спосіб  приватного  інвестування - таку думку висловив радник Голови Правління АТ АКБ «АРКАДА» Олександр Власишен, виступаючи в рамках Київського міжнародного економічного форуму на панелі «Приватні інвестиції: кому довірити кошти».
   
   

На ринку житлових інвестицій уже склалися стійкі традиції та встановилися певні правила         інвестування. Саме завдяки цьому,  а також  постійному попиту  на житло  - переконаний Олександр  Власишен - приватні інвестиції в будівництво не втрачають привабливості. Цьому сприятиме й  тенденція, щодо постійно зростаючого притоку населення у великі міста, де є концентрація бізнесу й робочих місць. А це значить, що житлове будівництво як в столиці, так і в обласних центрах не втрачатиме актуальності.

Одним із  факторів  мінімізації ризиків є те, що в один  об’єкт інвестування вкладає кошти група осіб. Це надає  можливість контролю за процесом, а, за певних умов,  розширює  й варіанти  захисту своїх інвестицій на всіх рівнях, включаючи й контролюючі органи.

За словами радника Голови Правління  АТ АКБ  «АРКАДА»,  особливої  уваги потребує  вибір забудовника, що створює об’єкти для інвестування. Насамперед, слід враховувати, зокрема, факти про компанію-забудовника, масштаби її діяльності, досвід роботи, присутність на будівельному ринку та репутацію.    
 
Втім, слід зазначити, що останнім часом, зважаючи на високу конкуренцію, у будівельній сфері з’явилися  нові підстави для додаткових ризиків, як для бізнесу, такі для інвесторів - наголосив Олександр  Власишен. До нових викликів він відніс замовні матеріали в ЗМІ та втручання місцевих  органів влади в бізнес-процеси. Зокрема, наразі, досить просто можна дискредитувати конкурента, замовивши проти нього інформаційну атаку або організувати активність громадськості на його об’єктах для створення резонансу та маніпулювання суспільною думкою.
                                              
А відтак, зазначив радник Олександр Власишен, не варто  сліпо довіряти інформації про забудовника, що поширюється на форумах та відкритих джерелах. Він рекомендує шукати інші варіанти для глибокого та повного вчення історії діяльності девелопера, запитувати  інформацію  від  авторитетних експертів та аналітиків будівельного ринку, і брокерів. Правильний аналіз та врахування  всіх факторів при виборі забудовника є найнадійнішим чинником мінімізації ризиків для прийняття рішення про інвестування.

Відповідаючи на питання, куди краще інвестувати аби не втратити кошти, Олександр Власишен, зазначив, що інвесторам слід орієнтуватися на девелоперів, які разом із якісним житлом можуть створити умови для комфортного проживання.

Ринок житлової нерухомості сьогодні має бути цікавим також для малого та середнього підприємництва. Бізнес, об’єднавшись навколо забудовника  зможе отримувати  основу для своєї діяльності  в сфері сервісу (стартапи), а мешканці на цій території - доступ до спектра послуг. Девелопери, таким чином, перетворюються в епіцентр створення пропозицій  для  різнопланового інвестування,  як для бізнесу, так і для конкретної особи.  

А в підсумку – переконаний радник Голови Правління АТ АКБ  «АРКАДА»  - виграють усі від створення високоорганізованого простору для повноцінного проживання та життєдіяльності.