МІТИНГ ІНВЕСТОРІВ

 До списку всіх новин
29.05.2020
У центрі Києва  29.05.2020 р. відбувся масштабний мітинг інвесторів житлових комплексів  «ПАРТІОТИКА», «ЕВРИКА» та «ПАТРІОТИКА НА ОЗЕРАХ». Понад тисячу осіб, скориставшись своїм правом  на мирний протест, вийшли на вулиці столиці аби привернути увагу органів центральної та місцевої влади до проблем навколо будівництва їхніх квартир, в спорудження  яких вони інвестували свої кошти.
 
На сьогодні  в стадії будівництва в 3-х житлових комплексах перебувають 38 будинків, інвесторами яких є  близько 13 тис родин.

Акція протесту розпочалася біля будівлі банку «АРКАДА», що є розпорядником коштів інвесторів у будівництво житлових комплексів  «ПАРТІОТИКА», «ЕВРИКА» та «ПАТРІОТИКА НА ОЗЕРАХ». Голова Правління АТ АКБ «АРКАДА» Ковальчук Т. М., яка вийшла до інвесторів, запевнила, що банк і партнери-забудовники, не знімаючи з себе відповідальності, готові завершити будівництво будинків і передати довірителям ключі від квартир. Але при цьому вона наголосила, що  НБУ та КМДА, які безпосередньо причетні до нинішньої ситуації, мають виконати свою частину зобов’язань.

Кульмінацією  масштабної акції протесту, яка відбулася  також біля стін ОПУ, КМУ та КМДА, стала екстрена нарада в приміщенні міської адміністрації, за участі Київського міського голови Кличка В. В.,  заступника міністра внутрішніх справ України Геращенка А. Ю., Президента АТ АКБ «АРКАДА» Паливоди К. В.,  Голови Правління АТ АКБ «АРКАДА» Ковальчук Т. М., а також керівництва КМДА та ініціативної групи інвесторів. 

У ході цього засідання сторони детально обговорили аспекти виникнення проблеми, що призвели до поступової зупинки будівництва  житлових комплексів  «ПАРТІОТИКА», «ЕВРИКА» та «ПАТРІОТИКА НА ОЗЕРАХ» та озвучили свої позиції  й варіанти її розв’язання.

Зокрема, Голова Правління АТ АКБ «АРКАДА» Ковальчук Т. М. окреслила коло питань, що  є важливим для врегулювання ситуації і відновлення повномасштабного будівництва:

1. Знайти можливість для добровільного виконання рішення Господарського суду м. Києва від 09.10.2019р. у справі №910/7707/19, яким постановлено стягнути за рахунок коштів бюджету м. Києва на користь ТОВ «Будеволюція» відшкодування різниці між здійсненими витратами на спорудження інженерних мереж та розміром пайової участі у сумі 365 196 557,86 грн. за рахунок коштів бюджету міста Києва, а також суми сплаченого ТОВ «Будеволюція» судового збору.

2. Надати можливість АТ АКБ «АРКАДА» залучати депозитні вклади та здійснювати залучення до ФФБ коштів від продажу об’єктів інвестування в об’єктах будівництва, продажі  яких не розпочато.

3. Продовжити дію договорів оренди земельних ділянок (кадастрові номери 8 000 000 000:96:001:0008; 8 000 000 000:96:001:0009; 8 000 000 000:96:001:0010; 8 000 000 000:96:001:0011; 8 000 000 000:96:001:0013), розташованих в ж/м Осокорки-Центральні Дарницького адміністративного району м. Києва строком на 15 (п'ятнадцять) років без зміни розміру орендної плати.

4. Змінити видані забудовнику надмірні технічні умови щодо будівництва шести смуг дороги по вул. Колекторна (ж/м «ПАТРІОТИКА НА ОЗЕРАХ») та щодо розширення на прилеглому до будівельного майданчика проміжку вул. Ломоносова дороги до чотирьох смуг руху з наступним до двох.

5. Підконтрольні комунальні підприємства та структурні підрозділи КМДА мають припинити політику подвійних стандартів по відношенню до забудовників ж/м «ПАТРІОТИКА», «ПАТРІОТИКА НА ОЗЕРАХ», «ЕВРИКА» та надати можливість здійснювати будівництво без штучних перешкод, а також забезпечувати своєчасне прийняття до комунальної власності технічно придатних до експлуатації інженерних мереж.

Разом з тим, варто зазначити, що керівництво банку «АРКАДА» вперше отримало можливість публічно заявити про причини, що негативно вплинули на терміни та процеси виконання будівельних робіт на всіх об’єктах та озвучили конкретні факти, вказавши на окремих осіб і органи влади, що спричинили нинішню ситуацію.

Підсумовуючи зустріч, заступник міністра внутрішніх справ України Геращенко А. Ю, наголосив, що інвесторів банку «АРКАДА» жодним чином не можна порівнювати з проблемними недобудовами «Войцехівського» та «Еліта-Центр», тому  що тут є історія будівництва, законні земля і документи, а також банк і забудовник, які не відмовляються від своїх зобов’язань.  А відтак, за словами Антона Геращенка, МВС України висловлює свою готовність,  у разі потреби, вивчити всі факти, давши їм правову оцінку. Але все ж він сподівається, що сторони вийдуть на шлях порозуміння аби відновити роботи на будівельних майданчиках житлових комплексів  «ПАРТІОТИКА», «ЕВРИКА» та «ПАТРІОТИКА НА ОЗЕРАХ». При цьому заступник міністра запевнив, що МВС України готове стати «парасолькою безпеки» аби 30 тисяч українців якнайшвидше отримали своє житло.