ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

 До списку всіх новин
03.06.2020

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

Вважаємо за необхідне дати роз’яснення стосовно заяви народного депутата України Кучеренка О. Ю. в форматі програми «Право на владу» на телеканалі «1+1» від 28.05.2020р. та його коментарів про проблему щодо відключення світла в житлових будинках  №17, 25, 29, 30, 31 ІV та V черги будівництва ж/м «ПАТРІОТКА» та підвищення тарифів для мешканців.

Повідомляємо,  що технічні умови на приєднання об’єктів ж/м «ПАТРІОТИКА» до електричних мереж були отримані ТОВ «Будеволюція» своєчасно й у встановленому порядку. Відповідно, всі житлові будинки ж/м «ПАТРІОТИКА» І та ІІІ черги будівництва, що були здані в експлуатацію, приєднувалися за постійною схемою електрозабезпечення.

Разом з тим, варто зазначити, що проблеми з електропостачанням стосуються лише житлових будинків  №17, 25, 29, 30, 31 ІV та V черги будівництва ж/м «ПАТРІОТКА», оскільки їхнє електрозабезпечення  відбувається за тимчасовою схемою приєднання до електромереж. 

Слід додати, що відповідно до отриманих ТОВ «Будеволюція» технічних умов передбачено, що ці будинки, а також будинки, що зводитимуться в ж/м «ПАТРІОТИКА НА ОЗЕРАХ», мають бути підключені до підстанції ПС 110/10кВ «Аркада». Однак, станом на сьогодні, з незалежних від ТОВ «Будеволюція» причин,  вказана підстанція не збудована. Через перешкоджання та протидію з боку активістів ГО «Екопарк Осокорки», та їхній позов до суду щодо законності будівництва підстанції, будівельні роботи на цьому об’єкті були призупиненні.  Втім, 08.10.2019 року  Верховний Суд виніс остаточне рішення, яким  підтвердив законність спорудження  ПС110/10.

Наразі, як вбачається з фактичних обставин, підстанція ПС 110/10 кВ «Аркада» не може бути споруджена в силу об’єктивних та непереборних обставин, що підтверджується сертифікатом про форс-мажорні обставини, виданого Київською торгово-промисловою палатою.

При цьому, звертаємо увагу, що технічними умовами на ТОВ «Будеволюція» не покладено обов’язку здійснити будівництво підстанції ПС 110/10кВ «Аркада». Саме у  зв’язку з цим ТОВ «Будеволюція» жодним чином не може впливати на фактичне спорудження вказаної підстанції.

Принагідно наголошуємо, що на сьогоднішній день ТОВ «Будеволюція» в повному обсязі виконало всі будівельно-монтажні та пуско-налагоджувальні роботи щодо житлових будинків № № 17, 25, 29, 30, 31 ІV та V черги  будівництва ж/м «ПАТРІОТКА».  Це підтверджується сертифікатами відповідності об’єкта завершеного будівництвом, виданими ДАБІ України.

Крім того, наголошуємо, що  ТОВ «Будеволюція», зі свого боку, виконало отримані технічні умови та підготувало  для підключення до електропостачання будинки  ІV та V черги будівництва ж/м «ПАТРІОТКА». Однак, це неможливо зробити через фактичну відсутність  місця (точки) забезпечення потужності для приєднання об’єктів ІV та V черги будівництва.

Саме тому, станом на сьогодні,  житлові будинки № № 17, 25, 29, 30, 31 ІV та V черги будівництва ж/м «ПАТРІОТКА», що вже близько 2-років, як введенні в експлуатацію й там проживають люди, й досі  приєднані за  тимчасовою, а не  постійною схемою електрозабезпечення.

Зважаючи на те, що технічно всі електромережі на ж/м «ПАТРІОТИКА» повністю підготовлені забудовником для їхнього приєднання за  постійною  схемою,  вважаємо що компанія, яка постачає електроенергію має  визначити нове місце (точку) забезпечення  необхідної потужності для підключення цих будинків.  Для цього ПрАТ "ДТЕК Київські Електромережі" має  скоригувати  технічні умови  з можливістю  нестандартного  приєднання нових житлових об’єктів до електричних мереж.

Такі дії з боку компанії, що забезпечує електроенергією, дозволять  приєднати ці будинки за постійною схемою електрозабезпечення. Разом з тим, це  відкриє можливості для процесу укладання прямих договорів про надання послуг з подачі  електричної енергії з мешканцями цих житлових будинків, що, в свою чергу,  знизить рівень соціальної напруги.