ЩОДО ВИСНОВКІВ АРХІТЕКТУРНО-МІСТОБУДІВНОЇ РАДИ

 До списку всіх новин
16.07.2020
ЩОДО ВИСНОВКІВ АРХІТЕКТУРНО-МІСТОБУДІВНОЇ РАДИ

АТ АКБ «АРКАДА» висловлює своє глибоке розчарування щодо висновків архітектурно-містобудівної ради, що відбулося 15.07.2020 р., де розглянули ескізний проект (коригування) по об’єкту «Комплексна забудова території об’єктами житлового і соціально-побутового призначення (1, 2, 2а мікрорайони) житлового масиву Осокорки-Центральні у Дарницькому районі м. Києва. 2 черга будівництва. Коригування» (ж/м «ПАТРІОТИКА НА ОЗЕРАХ»). Члени архітектурно-містобудівної ради розкритикували представлені архітектурні та об’ємно-планувальні рішення нового масиву, назвавши їх  відверто застарілими. Але при цьому вони не врахували, що  заявлений проект забудови, розроблений з розрахунку на  запити населення, здійснюватиметься практично за межами міста за відсутності  системи інженерних мереж, а відтак – це є  спорудження квартир економ класу для населення з середнім рівнем достатку. За таких  факторів порівняння із забудовами підвищеного комфорту, що зводяться в центрі столиці, та  за наявності вже побудованих комунікацій, є абсолютно некоректним. 

Врахування всіх  рекомендацій членів архітектурно-містобудівної ради в кілька разів підвищить вартість проекту  будівництва ж/м «ПАРТІОТИКА НА ОЗЕРАХ», що, в свою чергу,зробить таке  житло недоступним для потенційних покупців, що орієнтувалися на об’єкти під брендом «АРКАДА». 

Також ми здивовані рішенням експертів щодо можливості добудови лише  будинків, будівництво яких вже  розпочато,  з метою  нібито забезпечення  квартирами близько 500 інвесторів, що вже вклали кошти в зведення житла. Втім така пропозиція виглядає досить неоднозначною  на тлі поставлених вимог щодо  суттєвого  перегляду  всього  проекту.  Оскільки, надання дозволу на здійснення незначної частини  проекту, може розбалансувати цілісність комплексу забудови  житлового масиву, зокрема, мереж, дорожніх розв’язок та інфраструктурних  та соціальних об’єктів.

Разом з тим висловлюємо сподівання, що таке  рішення архітектурно-містобудівної ради не стане на заваді рішенню Київської міської ради щодо подовження оренди на земельні ділянки, де здійснюватиметься будівництво ж/м «ПАТРІОТИКА НА ОЗЕРАХ».